startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Aktualności arrow Mistrzostwa Seniorów i Mid-amatorów 2015
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Mistrzostwa Seniorów i Mid-amatorów 2015 Drukuj Email
07.06.2015.
Image Włodzimierz Stańczak zdobył tytuł mistrzowski wśród mid-amatorów, a Bogusław Bil (na zdjęciu z prawej) okazał się najlepszym seniorem. Oksana Wojtkiewicz i Małgorzata Brodowska obroniły zeszłoroczne tytuły w swoich kategoriach.
Przez trzy dni 168 golfistów, w tym 22 kobiety walczyło o najwyższe krajowe laury na polu Amber Baltic GC w Kołczewie koło Międzyzdrojów. Niestety reprezentant naszego klubu Adrian Stanley nie utrzymał prowadzenia wśródmidamatorów i ostatecznie zajął trzecie miejsce z wynikiem 227. Wygrał, doskonałym finiszem Włodzimierz Stańczak, który po finałowej doskonałej rundzie 74 uderzenia wygrał w klasyfikacji generalnej, z wynikiem – 225 uderzeń. I wicemistrzem kraju mid-amatorów został Anthony Kerr (227). Klasyfikację mid-amatorek wygrała Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) -241 uderzeń, wyprzedziła Rhee Wiatr z Warszawy i Dorotę Midę ze Szczecina (288).

Wśród seniorów zwyciężył, nie bez problemów Bogusław Bil (Modry Las GC), z rezultatem 237 uderzeń. Mocno naciskali go dwaj reprezentanci naszego klubu Andrzej Jesionek (238) i Jacek Kubicki (240), który ostatecznie zdobyli tytuły wicemistrzów Polski. Tytuł mistrzyni Polski seniorek obroniła Małgorzata Brodowska (Sierra GC). Druga była Ewą Geritz (Sobienie Królewskie G&CC), a trzecia zawodniczka niemieckiego Sauerland GC Bożena Sokołowska.

Wyniki na mistrzostwach były przeciętne co w dużej mierze było skutkiem bardzo trudnych pin position oraz porwistego wiatru drugiego dnia mistrzostw. Gościem specjalnym zawodów była wiceminister sportu Dorota Idzi. Pani ministra miała lekcję gry w golfa i jak ocenił trener ma duży talent do tej gry.
 
Image
Zdjęcie wszystkich zwycięzców
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005