startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Aktualności arrow Michał Kasprowicz wygrywa XX PZU Polonię Cup
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Michał Kasprowicz wygrywa XX PZU Polonię Cup Drukuj Email
10.08.2015.
 Image Michał Kasprowicz (220 uderzeń) po dogrywce z Janem Piętką został najlepszym zawodnikiem turnieju golfowego PZU Polonia Cup by Porsche Centrum Poznań & Warimpex rozgrywanego w dniach 6-8 sierpnia 2015 roku na polu Amber Baltic Golf Club w Kołczewie k/Międzyzdrojów. Trzecie miejsce w głównej kategorii mężczyzn zdobył Jan Szałagan (225).
  Najlepszą kobietą była Marianna Duczmal (244 uderzenia). Drugie miejsce zajęła Elżbieta Panas (250 uderzeń) a trzecie podzieliły ex equo Amanda Majsterek (256) i Janina Ziob (256). Wśród seniorek zwyciężyła Irena Kokocińska (260) a wśród super seniorów Paweł Grzelak (239 uderzeń) Jan Musiolik, z tym samym wynikiem  zajął drugie miejsce w tej kategorii.

 Jeden z największych i najstarszych turniejów golfowych w Polsce obchodzi w tym roku 20 urodziny. Turniej golfowy PZU Polonia Cup by Porsche centrum Poznań & Warimpex jest od 1996 roku rozgrywany w Amber Baltic Golf Club w Kołczewie. W tym roku do turnieju przystąpiło 170 graczy z całej Polski i z zagranicy. Turniej tradycyjnie już przyciąga środowiska polonijne z USA i Kanady i jest okazją do spotkania polonusów z całego świata, których łączy miłość do gry w golfa. - Ten wspaniały turniej jest co roku okazją do spotkania przyjaciół z pola golfowego - mówi Elżbieta Panas z Warszawy. Turniej jest sponsorowany przez największego polskiego ubezpieczyciela PZU. W tym roku PZU Życie promuje akcję "Golf zapobiega chorobom krążenia" - prawdą jest, że golfista żyje przeciętnie 7 lat dłużej niż osoba nie grająca w golfa. Tętno  przy wysiłku fizycznym w golfie jest optymalne dla profilaktyki układu krążenia.

 Michał Poniż z Warszawy, trzykrotny zwycięzca tego turnieju, podkreślał dobre przygotowanie pola do gry - wszyscy mieli równe szanse na sukces - powiedział.

 Pole zlokalizowane jest w pięknym miejscu w bezpośrednim sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Pierwsze dwa dni gry upłynęły pod znakiem upałów. Organizatorzy musieli ratować zawodników zimnymi kompresami z mokrych ręczników. Humory jednak dopisywały - zagrałem swój rekord 73 uderzenia - mówi Arkadiusz Majsterek z Łodzi - dla mnie sukcesem jest już gra ostatniego dnia w finałowej grupie zawodników. Do finałowych zmagań, odbywających się w akompaniamence wielkiej burzy z piorunami, z najlepszymi wynikami przystąpili: Michał Kasprowicz z Poznania i dwóch młodych wrocławian Jan Piętka i Jan Szałagan. W bezpośrednim boju najlepszy okazał się Michał Kasprowicz.

 - Dziękuję wszystkim golfistom, którzy grali w tych dwudziestu minionych edycjach tego turnieju - mówi Małgorzata Marchelak dyrektor pola golfowego - ich obecność decyduje o sukcesie turnieju. Dziękuję też sponsorom, dzięki którym mogliśmy zapewnić godną oprawę jubileuszowego wydarzenia.
 
Image
 Jan Piętka przegrał tytuł w dogrywce

Image
Janek Szałagan prowadził po dwóch dniach turnieju. 80 uderzeń w finałowej rundzie wystarczyło jedynie na najniższy stopień podium - 3 miejsce.
 
Image
Michał Poniż, trzykrotny tryumfator tym razem był na 5. miejscu

Image
Finałowy flight - od lewej Michał Kasprowicz, Jan Piętka, Arkadiusz Majsterek i Jan Szałagan

Image
Mariusz Cerkawski, Andrzej Jesionek, Michał Poniż i Włodzimierz Stańczak startowali razem w drugiej grupie finałowej

Image
PZU było głównym sponsorem turnieju. Domek klubowy w turniejowej dekoracji.
Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005