startuj z golfmedia.pl | dodaj nas do ulubionych
Strona główna arrow Artykuły arrow Pola golfowe dla wszystkich
ShortNews
Pole golfowe w Darłowie?

Image

Do czterech zachodniopomorskich pól golfowych może dołączyć w niedługim czasie nowy obiekt.

 
LOGOWANIE

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
REKLAMA
ReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama


Pola golfowe dla wszystkich Drukuj Email
14.12.2015.

Image Niedawno jeden ze znanych polskich polityków spytany przez dziennikarza czy gra w golfa, odżegnywał się kategorycznie, obawiając się, że będzie to źle przyjęte przez jego elektorat. Na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych takie zdarzenie jest nie do pomyślenia. Tam politycy chlubią się wręcz swoimi golfowymi umiejętnościami.

 Golf jest wspaniałym sportem dla ludzi w każdym wieku. W dodatku, wbrew obiegowym opiniom, stosunkowo niedrogim. Golf jest bowiem zarówno dyscypliną sportową, jak i sposobem na rekreację. Golf rekreacyjny, który uprawia około 60 milionów ludzi na świecie, polega na ekscytującym spędzeniu czasu przy umiarkowanym wysiłku fizycznym w miłym otoczeniu. Golf ma wyjątkowe zalety prozdrowotne, a specjaliści twierdzą, że ten rodzaj wysiłku jest optymalny w profilaktyce chorób krąż enia.

  Książka pt. „Pola golfowe dla wszystkich. Poradnik inwestora” autorstwa Jerzego Dutczaka jest oficjalną publikacją Polskiego Związku Golfa i zawiera kompendium informacji niezbędnych inwestorowi do podjęcia decyzji o budowie pola golfowego. Budowa pól golfowych jest tworzeniem infrastruktury sportowej i daje szereg korzyści gminie, na terenie której leży i jej mieszkańcom. Powstanie książki wspiera program promocji budowy pól publicznych. Działania te są ukierunkowane na rozwój golfa jako dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży.

  Publikacja trafiła już do wszystkich gmin w Polsce. My zaś polecamy ją też tym, których tematyka golfa i budowy pól golfowych interesuje. Dodajmy, że książka powstała przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zdaniem autora publikacji, każda ambitna gmina w Polsce powinna posiadać na swoim terenie obiekt golfowy. Jego posiadanie świadczy o nowoczesnym podejściu i trosce o rozwój i przyszłość mieszkańców. Po sukcesie piłkarskich orlików i boisk wielofunkcyjnych, wybudowaniu hal sportowych i basenów, przyszedł czas na pola golfowe.

  Jerzy Dutczak jest instruktorem golfa i dziennikarzem golfowym. Popularyzator golfa od ponad dziesięciu lat jest wydawcą portalu golfowego www.golfmedia.pl. Aktualnie pracuje jako trener golfa na polu golfowym Amber Baltic Golf Club w Kołczewie k. Miedzyzdrojów. Jest współautorem książki „Skuteczna gra w Golfa” – będącej oficjalnym podręcznikiem do nauki gry autoryzowanym przez Polski Związek Golfa.  

 Publikacja jest dostępna dla wszystkich i jest bezpłatnie do pobrania w wersji elektronicznej ze strony internetowej pod adresem: poradnikinwestora. pzgolf.pl/poradnik-inwestora/.

Komentarze
Szukaj
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
następny artykuł »


 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone
golfmedia.pl © 2005